Wyposażenie placówek publicznych

Wyposażenie placówek publicznych

Często zwracamy szczególną uwagę na detale przy okazji projektowania naszych czterech ścian. Musimy jednak pamiętać, że przygotowujemy przestrzeń zaledwie dla kilku osób, gdzie raz na jakiś czas podczas jakiegoś przyjęcia przyjdzie nieco więcej gości. Co mają powiedzieć projektanci, którzy muszą stworzyć powierzchnię dla setek osób przewijających się przez nią każdego dnia?

Właściwa armatura

Bez wchodzenia w mało sympatyczne dla oczu i nosa szczegóły możemy stwierdzić, że kanalizacja w miejscach publicznych ma bardzo duże znaczenie. Nie tylko chodzi o toalety, z których na co dzień korzysta mnóstwo osób. W wielu takich miejscach jak basen czy siłownia przeznaczona dla mieszkańców mamy do czynienia z ogromnym wręcz zużyciem wody. Jest to oczywiście zrozumiałe, natomiast nie ma co ukrywać - kanalizacja stanowi niezwykle ważny punkt przy okazji projektowania takiej placówki. Warto także zwrócić uwagę na właściwe rozplanowanie takiego obiektu - każda rura aluminiowa musi być umieszczona idealnie, aby już po kilku miesiącach nie trzeba było przeprowadzać remontów spowodowanych przeciekami.

Odpowiednie podłoże

Można podać setki przykładów wykorzystania złych materiałów do pokrycia powierzchni. Mieszkańcy Poznania z całą pewnością doskonale wiedzą, jak wygląda ich centrum miasta, na czele ze Starym Rynkiem. Miejsce przepełnione restauracjami oraz klubami otwartymi do późnych godzin nocnych ma kamienną, dziurawą wręcz powierzchnię. Nietrudno wyobrazić sobie trudności, jakie z jej pokonywaniem mają kobiety w szpilkach lub po prostu osoby biesiadujące przez kilka godzin na mieście. W publicznych placówkach także nie można zapominać o takich kwestiach. Wykładzina do przedszkola powinna charakteryzować się przede wszystkim bezpieczeństwem zarówno dla najmłodszych smyków, jak również ich opiekunów.

Dekoracje kluczem do wystroju

Nie trzeba wcale wydawać publicznych milionów, aby móc stworzyć bardzo przyjazne środowisko. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby było one jak najbardziej przystępne. Dotyczy to zarówno funkcjonalności, jak i wyglądu. Wiele osób bardzo lubi roślinność, szczególnie jeżeli to nie my musimy o nią dbać. Niektórzy lubią większe drzewa, dla innych natomiast malutkie sukulenty wystarczą do poprawy nastroju. Jeżeli chcemy jednak umieścić nieco większe kompozycje, to donice betonowe nadadzą się do tego najlepiej. Nie da się ukryć, że warto również pomyśleć o przywiązaniu do miasta, na przykład poprzez umieszczenie fotografii z najważniejszych miejsc aglomeracji.