Stylowa i funkcjonalna łazienka – o tym pamiętaj!

Stylowa i funkcjonalna łazienka – o tym pamiętaj!

Urządzasz swój dom lub mieszkanie? W takim razie powinieneś wiedzieć, że niektóre pomieszczenia wymagają szczególnej uwagi. Muszą być odpowiednio funkcjonalne, a zarazem prezentować się dokładnie tak, jak tego chcesz. Jednym z nich jest łazienka. O czym pamiętać podczas prac wykończeniowych?

Zainwestować w materiały wysokiej jakości

Z uwagi na parę i wilgoć oraz to, jak oddziałują na otoczenie, musisz zacząć od dokładnego przemyślenia tego, po jakie materiały sięgnąć. Pokrycie ścian i podłóg nie będzie problemem. Najrozsądniej postawić na kamienne płytki. Meble stanowią już nieco większe wyzwanie, bo zazwyczaj decydujemy się na te drewniane, a jak wiadomo, nie reagują one dobrze na kontakt z wodą. Jeżeli jesteś miłośnikiem elementów wyposażenia wysokiej klasy, zainwestuj w szafki z egzotycznych gatunków drewna. Nie absorbują wilgoci, więc warunki panujące w Twojej łazience nie będą im straszne, a wykonane z nich meble będą Ci służyły przez długi czas. Miłośnikom niebanalnych rozwiązań spodobają się szklane modele, natomiast jeśli szukasz czegoś niedrogiego i praktycznego, kup produkty zrobione ze sklejki.

Uniwersalne oświetlenie, które będzie praktyczne i nowoczesne

Niezwykle istotne jest odpowiednie oświetlenie. W końcu to przed łazienkowym lustrem panie bardzo często wykonują makijaż oraz rozmaite zabiegi pielęgnacyjne. Najlepiej zrezygnować z długich, wiszących lamp. Są efektowne, ale tutaj nie będą funkcjonalne. Polecamy te mniejsze, które przylegają do sufitu. Aby mieć pewność, że w środku jest wystarczająco jasno, zaopatrz się też w taśmy LED 5m. Możesz dowolnie je rozmieścić – wzdłuż półek na ścianach, przy szafkach, albo tuż pod sufitem. Spora dowolność kolorystyczna pozwoli Ci wybrać takie, które będą idealnie pasowały do całego wystroju. Warto podkreślić, że w ofercie wielu sklepów znajdziesz wodoodporne taśmy. Czego chcieć więcej?

Zadbać o stosowne zabezpieczenie instalacji grzewczej

Woda i ciepło wędrują rurami, których w łazience może być całkiem sporo. Wbrew pozorom nie zawsze są one tak solidne, jak mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego dobrze będzie należycie o nie zadbać, wzmacniając je i chroniąc tym samym przed uszkodzeniami, które okazałyby się kosztowne i problematyczne w naprawie. Izolacja rur CO rozwiąże problem. Zapobiegnie wgnieceniom, wygięciom i uciekaniu ciepła. Jej wykonanie nie wiąże się z dużymi kosztami, dlatego śmiało możesz się tego podjąć. Powodzenia! Mamy nadzieję, że już wkrótce będziesz mógł korzystać ze swojej wyjątkowej łazienki!