Remont ogrodu. Czy to ma sens?

Remont ogrodu. Czy to ma sens?

Twój ogród lata swojej świetności ma już dawno za sobą? A może kupiłeś dom z drugiej ręki i ogród wymaga odrestaurowania? Niezależnie od okoliczności z pewnością zastanawiasz się, czy remont ogrodu w ogóle ma sens. Może lepiej zaaranżować go zupełnie od nowa? Odpowiadamy: renowacja ogrodowej przestrzeni jak najbardziej może się udać!

Zadbaj o trawę i inną roślinność

Podstawą każdej ogrodowej przestrzeni są oczywiście rośliny. Jak o nie zadbać podczas restaurowania pleneru? Przede wszystkim należy wybrać te, które są w dobrym stanie i nie wymagają wykopywania. Zabezpiecz je za pomocą folii lub specjalnych koszyczków. Niektóre z nich z całą pewnością będzie trzeba przesadzić. Możesz w tym celu zakupić nowoczesne donice betonowe lub inne produkty, które muszą być odpowiednio dostosowane do rozmiarów danej rośliny. Nowe donice automatycznie dodadzą ogrodowi bardziej estetycznego wyglądu.

Ogrodzenie to podstawa

Remontując ogród, nie można zapomnieć również o ogrodzeniu, które praktycznie w każdym przypadku wymaga odmalowania, a zazwyczaj całkowitej przebudowy. Od czego zacząć? W pierwszej kolejności postaraj się realnie ocenić kondycję obecnego płotu. Jeśli wykonany jest z drewna, to dokładnie sprawdź, które z desek wymagają wymiany. Jeśli natomiast do budowy ogrodzenia wykorzystano beton dekoracyjny, to czeka cię dużo więcej pracy, choć efekt końcowy będzie z pewnością bardziej satysfakcjonujący. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy ogrodzenie wymaga całkowitego wyburzenia, czy jedynie starannej renowacji. Niejednokrotnie okazuje się, że wsparcie fachowców będzie w tym przypadku niezbędne.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Ostatnią kwestią, która jest niezwykle ważna podczas remontowania przydomowego ogrodu, jest jego odpowiednie wyposażenie. Najważniejsze są oczywiście meble ogrodowe, dzięki którym ogród stanie się idealną przestrzenią do relaksu, spożywania posiłków czy wieczornego odpoczynku. Jakie meble najlepiej wybrać? Takie, które będą komponować się ze stylistyką całej przestrzeni i elewacji domu, a dodatkowo bedą wygodne i skonstruowane z wysokiej jakości materiałów. Jeśli za pomocą mebli chcesz również ukryć różnego rodzaju mankamenty czy mało estetyczne elementy (jak np. wystająca rura aluminiowa czy przewody), postaw na bardziej masywne meble.

Każdy ogród jest inny i wymaga innego rodzaju prac czy działań pielęgnacyjnych. Końcowy rezultat jest uzależniony od ciebie i twojej osobistej wizji, dlatego dobrze ją określ, zanim przystąpisz do wszystkich niezbędnych prac!