Nowoczesny minimalizm w domu i ogrodzie

Nowoczesny minimalizm w domu i ogrodzie

Obecnie coraz bardziej popularny staje się nowoczesny minimalizm. Oznacza to, że wnętrza oraz ogrody są zaaranżowane w sposób przemyślany, bez dużej ilości kolorów oraz elementów dekoracyjnych. Dzięki temu całość prezentuje się spójnie i estetycznie. Jak zatem urządzić dom i ogród w sposób nowoczesny i minimalistyczny? Podpowiadamy!

Wysoka jakość materiałów

Wnętrza urządzone minimalistycznie powinny cechować się przede wszystkim wysoką jakością materiałów. W końcu we wnętrzu bez dużej ilości dodatków, zwracamy na nie większą uwagę. Chodzi tutaj przede wszystkim o meble, podłogę czy drzwi do mieszkania. Cała aranżacja powinna być perfekcyjnie przemyślana. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowe elementy. Ograniczenie ilości przedmiotów oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że wnętrze staje się niezwykle funkcjonalne. Dotyczy to również ogrodu. Ogromną zaletą minimalizmu jest fakt, że przestrzeń o wiele łatwiej jest utrzymać w czystości.

Elementy dekoracyjne we wnętrzu - jakie wybrać?

Czy nowoczesny minimalizm oznacza, że nie ma tutaj miejsca na żadne dodatki? Nic bardziej mylnego! Każdy dodatek powinien być jednak dokładnie przemyślany. W tym przypadku mniej, znaczy więcej. Dodatki powinny wyróżniać się prostą formą, a także stonowaną kolorystyką. Warto postawić na przykład na oryginalny stolik kawowy czy stylową lampę stojącą. Większość dodatków powinna nie tylko ozdabiać wnętrze, ale również pełnić jakąś funkcję. Oczywiście, możemy zdecydować się również na powieszenie obrazu w salonie czy postawieniu na szafce stylowego wazonu. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, czy wszystkie elementy znajdujące się we wnętrzu pasują do siebie kolorystycznie. Styl minimalny to przede wszystkim stonowana kolorystyka. Warto zatem zdecydować się na takie barwy jak biel, szarość, czerń czy beż. Takie kolory wprowadzą do wnętrza harmonię i spokój. Doskonale sprawdzą się również szklane ścianki działowe czy balustrady. Szkło jest materiałem neutralnym, nie rzucającym się w oczy dlatego doskonale sprawdzi się we wnętrzach w stylu minimalistycznym. Zakład szklarski Wrocław jest miejscem, w którym wykonamy szklane aranżacje do naszego domu.

Jak urządzić ogród?

Ogród w stylu minimalistycznym również powinien być urządzony w sposób niezwykle przemyślany. Nie ma w nim miejsca na dużą ilość roślin rosnących w przypadkowych kompozycjach. Podstawą nowoczesnego i minimalistycznego ogrodu jest idealnie zielony, krótko przystrzyżony trawnik. Często pojawiają się również betonowe elementy, a także skromna i naturalna paleta barw. Elementem dekoracyjnym mogą być na przykład donice ogrodowe z drewna, które doskonale wkomponują się w styl ogrodu i idealnie podkreślą piękno roślin.