Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Styl loftowy kojarzy się głównie z pofabrycznymi budynkami, z wysokimi oknami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby elementu tego stylu przenieść do nowoczesnego mieszkania. Wystarczy, że podczas urządzania wnętrz zastosujemy się do kilku zasad. Jak zatem urządzić mieszkanie w stylu loftowym? Podpowiadamy!

Szklane aranżacje w mieszkaniu w stylu loftowym

Wnętrza w stylu loftowym charakteryzują się przede wszystkim otwartą przestrzenią i chłodną paletą barw. Na ścianie, świetnie sprawdzi się czerwona cegła, która doskonale podkreśli klimat wnętrza, nawiązujący do starych fabryk. W takim surowym i minimalistycznym wnętrzu, gdzie dużą rolę odgrywa również światło, dlatego świetnie sprawdzą się przeszklenia loftowe Wrocław. Połączenie dwóch materiałów - szkła oraz stali prezentuje się niezwykle oryginalnie i stylowo. Szklane ścianki loftowe doskonale sprawdzą się do oddzielenia na przykład sypialni od łazienki lub przestrzeni dziennej od kuchni.

Ukryte drzwi - idealne do loftowego mieszkania

W mieszkaniu urządzonym w stylu loftowym doskonale sprawdzą się drzwi ukryte Warszawa. Bez wątpienia wpisują się w minimalistyczne wnętrza. Ich ogromną zaletą jest fakt, że są dyskretne i niemal wtapiają się w ścianę. Można je wykończyć tapetą lub farbą w kolorze ściany. Takie rozwiązanie da niesamowity efekt i sprawi, że wnętrza będą jeszcze bardziej wyjątkowe i stylowe. Drzwi ukryte sprawią, że nasze wnętrza będą przede wszystkim prezentować się niezwykle spójnie i estetycznie. Dodatkowo, współgrają z sąsiadującymi meblami i nie dzielą wyraźnie przestrzeni. Rezygnacja z widocznej ościeżnicy oraz drzwi w kolorze ścian w przypadku mieszkania w stylu loftowym to rozwiązanie, które sprawdzi się doskonale.

Łazienka w stylu loftowym

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w mieszkaniu. Obecnie, ilość dostępnych materiałów jest ogromna, dzięki czemu bez problemu zastosujemy styl loftowy we wszystkim pomieszczeniach znajdujących się w mieszkaniu, w tym także w łazience. Powyższe rozwiązania, jak ukryte drzwi czy przeszklenia loftowe doskonale sprawdzą się także w tym pomieszczeniu. A jaka glazura do łazienki sprawdzi się najlepiej? Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie szarości i drewna. Również płytki drewnopodobne są niezwykle popularne w przypadku stylu loftowego. Doskonałym uzupełnieniem będzie czarna armatura, która świetnie prezentuje się z szarością i drewnem. Takie rozwiązanie sprawi, że nasza łazienka nabierze wyjątkowego charakteru i będzie jeszcze bardziej stylowa.