Jak pozbyć się kun na poddaszu?

Jak pozbyć się kun na poddaszu?

Kuny to gryzonie, które potrafią wyrządzić naprawdę wiele szkód w poszyciu naszego dachu. Przegryzają warstwę paroprzepuszczalną i termoizolacyjną, co wiąże się z koniecznością wykonania kosztownych napraw. Jak wyeliminować ten uciążliwy problem? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Inwestycja w specjalny pastuch

Popularnym sposobem na pozbycie się kun na poddaszu jest montaż specjalnych pastuchów, które rozciągane są na długości całego dachu. Tego typu pastuchy najczęściej wykorzystują impuls elektryczny, który nie zabija gryzoni, ale skutecznie je odstrasza. Raz rażona prądem kuna najczęściej porzuca swoje dotychczasowe schronisko przed obawą utraty życia w przyszłości. Pastuchy elektryczne to jednej z najchętniej wybieranych urządzeń przeciwko kunom, a ich wydajność i innowacyjność zapewnia niemal 100% skuteczność! Co prawda zakup i montaż pastucha elektrycznego wiąże się z koniecznością poczynienia dość dużej inwestycji, jednak w zestawieniu ze szkodami wyrządzanymi przez kuny jest to stosunkowo niski koszt, który szybko ci się zwróci!

Ultradźwięki

W walce z kunami i innymi gryzoniami na dachu możesz postawić również na urządzenia, które wytwarzają specjalne ultradźwięki. Tego typu sprzęt to swego rodzaju innowacja, która jest jednak oceniania jako bardzo skuteczna i gwarantująca długofalowe efekty. Ultradźwięki szybko i sprawnie odstraszają kuny, ponieważ tak wysoka częstotliwość nie jest przez nie dobrze tolerowana. Tego typu urządzenia mają najczęściej postać małych paneli, które należy zamontować na dachu. Gdy kuna przekroczy ustawione wcześniej niewidoczne ogrodzenie, alarm uruchamia się i zaczyna emitować ultradźwięki.

Dedykowana izolacja termiczna

Jeśli chcesz trwale pozbyć się wizyt kun na swoim dachu, możesz również zainwestować w nową termoizolację, której skład skutecznie odstraszy gryzonie. Nowoczesne materiały termoizolacyjne zawierają często sole baru, które podrażniają śluzówki gryzoni. Nie są groźne dla ich życia, ale powodują, że kuny nie wracają więcej na dach zaizolowany podobnym surowcem. Tego typu materiały to najczęściej mineralne wełny szklane, które w specjalny sposób są wpompowywane do uszkodzonych przez kuny miejsc. Nie musisz zatem zdejmować całej izolacji, lecz jedynie te elementy, które wymagają naprawy. Profesjonalne i bezpieczne izolacje, Kraków czy Warszawa – w każdym regionie znajdziesz świetnych fachowców, którzy z przyjemnością pomogą ci w realizacji nowego planu na pozbycie się uciążliwych kun!